Skip to content

Prizes

  1. Awarded Territorial Decoration TD

    Dr David Sanders (Recipient), 1 Jul 1995

    Prize: National/international honour

  2. Awarded Volunteer Reserves Service Medal

    Dr David Sanders (Recipient), 2005

    Prize: Prize (including medals and awards)

  3. Awarded the Tom Williamson; ACPO Award

    Professor Becky Milne (Recipient), 2009

    Prize: Prize (including medals and awards)

  4. Awarded the first runner up prize

    Mr Pratik Modi (Recipient), 20 Dec 2009

    Prize: Prize (including medals and awards)

  5. Awarded the second runner up prize

    Mr Pratik Modi (Recipient), 20 Nov 2008

    Prize: Prize (including medals and awards)

  6. Awarded the top grade of 'Outstanding' for KTP Number KTP007935

    Dr Edward Smart (Recipient), 2014

    Prize: Prize (including medals and awards)

  7. Awardee of Daiwa-Adrian Prize jointly with Prof Misao Sasaki (Kyoto)

    Professor David Wands (Recipient), 2010

    Prize: Prize (including medals and awards)

  8. BASES accredited (Supervised Experience)

    Dr Chris Mills (Recipient), 1 Sep 2005

    Prize: Fellowship awarded competitively

  9. BASES fellowship

    Professor Joanna Wakefield-Scurr (Recipient), 2011

    Prize: Fellowship awarded competitively

  10. Became Chartered Member (CMILT)

    Dr Graham Wall (Recipient), 14 Nov 2014

    Prize: National/international honour

  11. Became Fellow of The Higher Education Academy

    Professor John Williams (Recipient), 2006

    Prize: Fellowship awarded competitively

  12. Best Competition Paper

    Dr Zhaojie Ju (Recipient), 2009

    Prize: Prize (including medals and awards)

  13. Best ERS Papers Award

    Dr Tarek Teba (Recipient), 24 Jul 2015

    Prize: Prize (including medals and awards)

  14. Best Family Event

    Dr Bernie C. Byrnes (Recipient), 2014

    Prize: National/international honour

  15. Best Feedback

    Mr Nipan Maniar (Recipient), 2014

    Prize: Fellowship awarded competitively

  16. Best Monologue

    Dr Bernie C. Byrnes (Recipient), 2015

    Prize: National/international honour

  17. Best Oral Presentation

    Dr Zoe Saynor (Recipient), 15 Aug 2015

    Prize: Prize (including medals and awards)

  18. Best Paper Award

    Mr Chris Milner (Recipient), 14 Oct 2015

    Prize: Prize (including medals and awards)

  19. Best Paper Award

    Dr Zhaojie Ju (Recipient), 2016

    Prize: Prize (including medals and awards)

Previous 1 2 3 4 5 6 7 8 ...24 Next